Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu

SPORTCENTRUM BRANDÝS

Sportcentrum Brandýs se nachází v klidné části města Brandýs nad Labem. Místo je skvěle dostupné jak z Prahy, tak z okolních obcí. Hotel disponuje vyhřívaným bazénem, sportovní halou, tělocvičnou a několika venkovními hřišti. Kapacita hotelu je 120 lůžek ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.

Hotel byl postaven a zkolaudován v roce 1992. Od roku 2018 prochází objekt rozsáhlou rekonstrukcí a je postupně přetvářen z původní turistické ubytovny v současný moderní certifikovaný hotel.

Historie hotelu je velmi rozmanitá a bohatá na zajímavé sportovní příběhy. Hotel byl vybudován jako olympijské centrum pro přípravu vrcholových sportovců. V roce 1993 byl hotel místem prvního oficiálního srazu fotbalové reprezentace samostatné České republiky.

Foto hotelu

SPORTCENTRUM A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s hotelem Sportcentrum Brandýs započala v roce 2022. Od tohoto roku zde probíhají kurzy ZŠ Plavání a hotel okamžitě začal budit zájem klientů hlavně díky své skvělé dostupnosti z Prahy. Výuka plavání probíhá v 25 m dlouhém bazénu se třemi dráhami, a výuku v něm lze tedy vést velmi univerzálně. Je možné využívat šířku, celou délku i zkrácenou délku bazénu. Ve stejném čase mohou být na bazénu až tři družstva. Bazén je vhodný pro výuku dětí mladšího i staršího školního věku.

Doplňkový sportovní program probíhá na sousedních hřištích, eventuálně v halách Sportcentra. Pro večerní zábavní aktivity je k dispozici kongresový sál.


Další informace

Historie obce

Ukazat podrobnou odpoved

První písemná zmínka z přelomu 13. a 14. století mluví o Brandýse jako o trhové vsi s mostem a kostelem sv. Petra, ležící na levém břehu řeky Labe. Na pravém břehu se rozkládá město Stará Boleslav. Tato dvě města byla v roce 1960 sloučena v jeden správní celek, čímž vzniklo souměstí s nejdelším obecním názvem v ČR.

Významnou událostí v dějinách města byl vznik staroboleslavské kapituly v roce 1052, která je tak nejstarší v Čechách. V roce 1813 se na brandýském zámku sešli tři panovníci – císař František I., pruský král Vilém III. a ruský car Alexandr I., aby tu připravovali taktiku postupu proti Napoleonovi I.

Občanská vybavenost

Ukazat podrobnou odpoved
Obchody

supermarket Bento Market (Kostelecká 1529), Penny Market (Petra Jilemnického 1868), Tesco (Brandýs nad Labem-Stará Boleslav 275), Potraviny (Pražská 72)

Lékárna

Ústavní lékárna, Nemocnice Brandýs nad Labem (Brázdimská 1000/3)

Nemocnice

Nemocnice Brandýs nad Labem (Brázdimská 1000/3)

Pošta

Česká pošta (Riegrova 630/2)

Okolí

Ukazat podrobnou odpoved

zámek Brandýs nad Labem

kostely sv. Václava a Nanebevzetí panny Marie

atletický stadion Emila Zátopka (zde náš nejlepší atlet historie zaběhl 11 světových rekordů)

lesopark Houštka s letním kinem

alej olympioniků (připomíná nejvýznamnější osobnosti československého a českého sportu)

vodní kanál s umělou vlnou

Proboštská jezera s wakeboardovou dráhu

fotbalový stadion Spořilov

zřícenina hradu Jenštejn

Příroda

Ukazat podrobnou odpoved

Z brandýské strany vystupují příkré svahy k terase Polabské nížiny, v níž vymodeloval hlubokou rokli Vinořský potok vlévající se zde do řeky. Staroboleslavskou stranu tvoří kotlina nivy, která byla v minulosti vyplněna řadou tůní a vedlejších ramen řeky a kterou formovaly časté povodně. Na území města a v jeho okolí jsou zachovány a chráněny zbytky původního lužního lesa.

V přírodní památce Hluchov najdeme zajímavé chráněné druhy rostlin, hmyzu, obojživelníků i ptáků. Jedná se o zbytek lužního lesa s velkou tůní na severní straně, který je protkaný cestami. Při úpravách okolí města byl objeven pramen s minerální vodou, který se v roce 1820 stal základem nedalekých lázní Houštka.

Vylety

Výlety

Ukazat podrobnou odpoved

Sportcentrum Brandýs -> 7 km, 1.50 hod. -> Zřícenina hradu Jenštejn

Sportcentrum Brandýs -> 3,6 km, 1.00 hod. -> Proboštský rybník

Sportcentrum Brandýs -> 3,1 km, 52 min. -> Sportoviště Houštka

Sportcentrum Brandýs -> 2,5 km, 40 min. -> Přírodní památka Hluchov


ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace