Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu

HOTEL AGRI

Hotel Agri se nachází v Soběšicích a nabízí krásnou zahradu, lounge, terasu a restauraci. Tento 3hvězdičkový hotel má krytý bazén o rozměrech 11 x 6 m, dětský klub a Wi-Fi ve všech prostorách. Pokoje vlastní koupelnu, ložní prádlo a ručníky. V tomto hotelu si lze zahrát stolní tenis. Hotel nabízí 16 dvoulůžkových pokojů, 4 apartmány se 2 ložnicemi a 8 apartmánů s ložnicí a obývacím pokojem. Všechny pokoje a apartmány mají vlastní sociální zařízení a TV. Ložnice jsou vybaveny vždy dvěma lůžky použitelnými jako manželské postele, které lze v případě potřeby oddělit a využít jako samostatná lůžka. Apartmány mají k dispozic rozkládací sofa pro 1-2 hosty.

Foto hotelu

HOTEL AGRI A ZŠ PRO DĚTI

Spolupráce s hotelem Agri započala od roku 2023. Hotel je díky své poloze vhodný pro západočeské školy, ale samozřejmě i všechny milovníky neopakovatelných šumavských výhledů. V Agri pořádáme kurzy ZŠ Plavání pro předškolní děti a děti prvních a druhých tříd. V rámci kurzů ZŠ Enviro a ZŠ V Týmu se nabízí opravdu široké možnosti pro plnění našich programů i pro mnohé volnočasové aktivity.


Další informace

Obec

Ukazat podrobnou odpoved

K obci Soběšice náleží administrativně osady Panské Mlýny a Parýzek. Osadou protéká Novosedelský potok, který je zároveň hranicí mezi Plzeňským a Jihočeským krajem, u osady Parýzek se do něj vlévá Růžďský potok. O osadě se zmiňuje i Karel Klostermann ve svém románu V ráji šumavském, v povídce Na cestě k domovu zas zmiňuje Panské Mlýny. Jihozápadně od obce se nachází přírodní rezervace Na Volešku.

Občanská vybavenost

Ukazat podrobnou odpoved
Obchody

Západočeské konzumní Družstvo Sušice – Soběšice 150

Nemocnice

nejbližší nemocnice - Sušice

Příroda

Ukazat podrobnou odpoved

V Soběšickém háji naleznete zajímavá seskupení obrovských kamenů, nezvykle tvarované skalní útvary a v neposlední řadě impozantní a těžko popsatelný výhled do vnitrozemí a na bájný vrch Sedlo, kde měli Keltové vybudované opevněné hradiště.

V Soběšickém háji jsou na některých místech nízké kamenné hrázky, které pravděpodobně označovaly hranice pozemků. Rovněž se zde nacházejí kamenné patníky, které mají na vrcholu vytesaný rovnoramenný křížek – ty patrně označovaly dřívější cestu. Hrázky uzavírají nepravidelnou plochu a odborníci se domnívají, že se jedná o kultovní hradiště. Půjdete-li na západ z hradiště ven, dostanete se k přírodní skále, která byla obětištěm, lidské oběti v to zahrnuje. Citlivým lidem proto doporučujeme na skálu vystupovat.

K Soběšickému háji se dostanete buď od jihu ze vsi Maleč nebo ze severu, od osady Parýzek. Územím vedou pouze neznačené cesty, proto jeho průzkum doporučujeme zkušenějším turistům.

Vylety

Výlety

Ukazat podrobnou odpoved

Klostermannova rozhledna (8km)

Rozhledna na Sedle (8,6km)

Soběšický háj


ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace