Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

Terezín

Jedná se o celodenní zájezd vhodný pro žáky druhého stupně ZŠ a pro středoškolské studenty. Zájezd zahrnuje dopravu autobusem a celodenní prohlídku. Mnoho lidí si pod pojmem "Terezín" představí Malou pevnost. Naším cílem je tuto představu změnit a rozšířit povědomí o tomto "zvláštním" prostoru. Terezín je pro své návštěvníky velmi autentický. Žáci a studenti zde mohou vidět jak původní obranné prvky pevnosti z 18. století, tak stopy z doby holokaustu nebo pozůstatky z doby, kdy tu působila vojenská armáda.

Prohlídka bude zahájena v Terezíně průchodem části podzemních chodeb z doby 18. století a obranného systému pevnosti. Navštívíme původní kasárna z 18. století, která byla za druhé světové války proměněna ve velký koncentrační tábor. Projdeme místa, kde bylo v ghettu popraviště, shromaždiště zabaveného majetku, kasárna, kam dorazil první transport a dobové rytiny. Uvidíme původní půdní prostor, kde se našly nástěnné malby. Bude následovat prohlídka "garáže", kterou za války proměnil jeden německý rabín v nádhernou synagogu a povyprávíme si o židovských zvycích a tradicích, které se i zde, během války, snažili vězni terezínského ghetta dodržovat. Navštívíme židovský hřbitov, krematorium a další smutná místa, která jsou spojena s umíráním v bývalém ghettu. Následně je možnost navštívit i terezínskou Sokolovnu, která sloužila jako nemocnice a později byla využita k propagandistickým účelům.

Poutavá prohlídka je proložena rozborem básní, které v ghettu napsaly samy děti, je k dispozici několik krátkých filmů, prezentace posledních nálezů z půd, seznámení s historií Židů na českém území.

Na zpáteční cestě lze návštěvu Terezína skombinovat s návštěvou královského města Litoměřice nebo městečka Ústěk s jeho malebnou synagogou s muzeem.


Další informace

Termíny výletů

Na dohodě

Minimální počet účastníků

40 žáků

Cena zahrnuje

Povinné pojištění CK, vstupy, služby průvodce (v CZ).

Stravování

Dle individuálních požadavků

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.


Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace