Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

Kurz ZŠ Řemesel

Je dvoudenní kurz, který si klade za cíl zprostředkovat žákům nevšední zážitky z manuálních prací a okusit kouzlo tradičních i netradičních řemesel. Kurz je vhodný pro všechny žáky základních škol, zejména pro menší třídní kolektivy z důvodu tmelení kolektivu. Máme za to, že ne všechny děti se v životě najdou ve studiu, manažerských pozicích apod. a právě zde, na tomto kurzu, mohou okusit některé alternativy své budoucí profese.

První den navštívíme Centrum řemesel v Botanicus poblíž Lysé nad Labem. Jedná se o „středověké městečko,“ kde si prohlédneme ukázky nejrůznějších řemesel, vyzkoušíme si výrobu provazů, papíru, rýžování zlata, kovařinu, řezbářství či kamenickou a drátenickou činnost. Bočními východy přes můstky se dostaneme do zahrad, kde mohou žáci prozkoumat nádherné botanické zahrady a přírodní stezky a seznámit se s rozmanitostí zdejších rostlin a živočichů. Okusíme místní bludiště, nebo se pokocháme záhony koření, bylin, stromů, vinicí, včelími úly. Samozřejmě strávíme čas i s místními zvířaty jako jsou kozy a ovce.

Zajímavá bude i navštěva lékárny plné nejrůznějších bylinek, kde si děti vyrobí voňavé bylinkové mýdlo, ve svíčkárně si poté vyzkoušíme, jak se vyrábí svíčka.

Oběd absolvujeme v Hodovně a poté se autobusem přesuneme na ubikaci, kde si žáci sami uvaří z předem připravených surovin. Po večeři žáky čeká večerní zábavní program, na kterém jim je představen jejich projekt. Žáci se dle svých preferencí rozdělují do skupin dle typů výrobků. Ještě tentýž večer začínají s přípravami projektu, který je během druhého dne realizován a v odpoledních hodinách dokončován a bude jim zároveň sloužit jako památka na tento nezapomenutelný výlet.

Snídaně i oběd připravují taktéž samotní žáci, což je pro ně další zajímavou tmelící aktivitou.

Ubytování a strava je v RS Lites


Další informace

Termíny výletů

Na dohodě

Minimální počet účastníků

40 žáků

Cena zahrnuje

Povinné pojištění CK, vstupy, služby průvodce (v CZ).

Stravování

Dle individuálních požadavků

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.


Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace