Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

Podblanické ekocentrum Vlašim

Cílem našeho jednodenního výletu do Vlašimi je vytvořit u dětí povědomí o udržitelnější a ekologicky šetrnějším chování a hravou formou jim poskytnout informace a podporu, která jim umožní aktivně se zapojit do ochrany životního prostředí. Výlet je připravený pro jednotlivé věkové kategorie, takže rádi přivítáme mladší i starší návštěvníky. Již cestou budou žáci připraveni naším odborným delegátem na to, co je čeká.

Navštívíme nejprve místní záchrannou stanici, která pomáhá zraněným a jinak handicapovaným volně žijícím živočichům a dává jim druhou šanci pro život na svobodě. Žáci poznají, jak se pečuje o osiřelá mláďata savců a ptáků, jak se organizují záchranné transfery živočichů či jak se zajišťuje bezpečný přechod obojživelníků při jarní migraci na rušných silničních komunikacích.

Samozřejmě si děti prohlédnou zblízka mnohé živočichy a poslechnou jejich jednotlivé příběhy.

V Domě přírod Blaníku uvidí expozici věnovanou přírodním, geologickým a kulturně historickým zajímavostem Podblanicka. Blíže poznají některé typy přírodních stanovišť v oblasti, rostliny, které zde rostou a živočichy, kteří zde žijí. Zajímavou formou se naši návštěvníci seznámí s legendou o blanických rytířích – průvodcem jim zde bude maskot Domu přírody Blaníku, blanický rytíř. Dům přírody nabídne jak hravé prvky pro děti, tak hlubší informace o regionu v kontextu historie a legend.

Vodní dům následně zábavnou formou poinformuje děti o významu vody pro přírodu i člověka na příkladu evropsky významné lokality Želivka a vodní nádrže Švihov. Jeho vnitřní expozice nás provede postupně pěti přehlednými sekcemi, jeho atrium pak zadrnká na hravou strunu všech dětí nejrůznějšími vodními atrakcemi.

Na zpáteční cestě budeme diskutovat s naším odborným lektorem veškeré zážitky a poznatky. Čeká nás i zábavný kvíz.


Další informace

Termíny výletů

Na dohodě

Minimální počet účastníků

40 žáků

Cena zahrnuje

Povinné pojištění CK, vstupy, služby průvodce (v CZ).

Stravování

Dle individuálních požadavků

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.


Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace