Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

Ekocentrum Huslík

Tento výlet nabízí několik variant programu pro menší i větší děti, může však být i zajímavou exkurzí pro středoškolské studenty.

Pojeďte s námi na výlet do inovativního a inspirativního Ekocentra Huslík, kde se setkává ekologie, udržitelnost, zábava a vzdělávání. Okusíme svět zelených technologií, ekologických projektů a udržitelného životního stylu.

Areál Ekocentra Huslík je spojen se záchrannou stanicí a rozkládá se téměř na 100 000 m2. Najdeme v něm nejen skvěle vybavenou hlavní budovu bývalé hájovny, ale i didaktické hřiště pro děti s výukovými prvky, ohniště, tůně, naučné stezky, vyvýšené záhony, výběhy s hospodářskými zvířaty, venkovní prostory zahrnující expozici handicapovaných živočichů, dřevěný přístřešek s posezením i pecí a přírodní areál uzpůsobený pro vzdělávání.

Dozvíme se, kdo bydlí v úlu a jaká je včelí životní náplň, vyzkoušíme si včelařské kombinézy a klobouky, složíme si model úlu a ochutnáme včelí produkty.

Uvidíme krávy, kozy, ovečky a prasátka, vyzkoušíme si krmení i dojení čerstvého mléka, ochutnáme místní domácí mléčné produkty, alternativně si zkusíme vlastnoručně vyrobit čerstvý sýr, který si dovezeme domů jako suvenýr.

Při prohlídce areálu se dozvíme, co dělat, když najdeme zraněné zvíře a jak mu pomoci či jaké tajemství skrývá lužní les.

Objevíme širokou škálu ekologických a udržitelných technologií, které dětem pomohou lépe pochopit význam ochrany životního prostředí a udržitelnosti v každodenním životě. V případě zájmu okusíme zajímavý program s tématy recyklace, obnovitelná energie, úspora vody aj. Projdeme po krásných ekologických zahradách a venkovních prostorech, které slouží jako ukázka udržitelného zahradničení a péče o krajinu.

Na zpáteční cestě se budeme moci zastavit v Poděbradech na kolonádě napít se ze zdejších minerálních vod a okusit tradiční lázeňské oplatky. Samozřejmostí je diskuze s naším odborným lektorem a zábavný kvíz během cesty zpět.


Další informace

Termíny výletů

Na dohodě

Minimální počet účastníků

40 žáků

Cena zahrnuje

Povinné pojištění CK, vstupy, služby průvodce (v CZ).

Stravování

Dle individuálních požadavků

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.


Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace