Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

Záchranná stanice Aves Brandýsek

Každý živočišný druh hraje důležitou roli v našem ekosystému, pomáhá udržovat rovnováhu v přírodě a zachovat různorodou krásu a inspiraci pro příští generace. Kdo jiný, než právě děti by měl pocítit důležitost biodiverzity a důsledky nerespektujícího chování lidí k jiným živým bytostem. Tento jednodenní výlet dá dětem nahlédnout do tématu ochrany živočichů v praxi. Pro žáky všech věkových kategorií je ihned po nástupu do autobusu připraven krátký tematický film, kde se dozví o všech úskalích ochrany zvířat a jak můžou k ochraně sami přispět. Díky promítání a následné diskuzi s delegátem bude již samotná cesta pro děti naučná a zajímavá.

Na místě žáci setkají s handicapovanými zvířaty, exoty i původními českými plemeny domácích zvířat. Záchrannou stanicí AVES projde ročně kolem 1 000 živočichů a valná většina jejich zranění je způsobena lidskou činností. Nejčastěji se jedná o střet s auty nebo nárazy do jiných dopravních prostředků a jiných překážek, postřelení, otrava, pády do jímek či výkopů apod. K nejčastějším zvířatům na stanici patří sovy a dravci a v jarních měsících mláďata. Mimo živočichů z volné přírody se na stanici dostávají i zmíněná exotická zvířata, která buď svým utekla svým majitelům, nebo je zvířata přestala bavit. Cílem je živočichy vyléčit a vrátit do přírody, což je samozřejmě ne vždy možné.

Na zpáteční cestě nás čeká zábavný kvíz, žáci následně hodnotí své zážitky z výletu a diskutují témata s naším odborným delegátem, případně učiteli.


Další informace

Termíny výletů

Na dohodě

Minimální počet účastníků

40 žáků

Cena zahrnuje

Povinné pojištění CK, vstupy, služby průvodce (v CZ).

Stravování

Dle individuálních požadavků

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.


Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace