Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

KURZ BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ

ZŠ Lyžování je jedinečný koncept spojující lyžařský kurz, vzdělávací a zábavní program pro děti mladšího a staršího školního věku.

Díky rostoucím cenám elektřiny a tímpádem i stoupajícím cenám permanentek a taktéž v souvislosti s rozvojem vzdělanosti v oblasti životního prostředí a jeho ochrany se jeví tento typ kurz ve školách jako velmi vhodná alternativa klasického školního lyžařského kurzu. Žáci provedou během pětidenního kurzu základy běžeckého lyžování.

Na kurzu je věnován dostatečný čas jak klasickému stylu, tak technice bruslení. Klademe důraz na provedení základů těchto disciplín, stejně tak je pro nás ovšem důležitý přenos historických souvislostí v kontextu s environmentálním přesahem i bezpečným chováním člověka na horách. Děti učíme hravou formou pomocí pozitivní motivace a přirozené autority. Nácvik dovedností probíhá v blízkých běžeckých stopách i mimo ně. Děti jsou rozřazeny do skupin vedených zkušenými instruktory. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (cca. 12 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry mezi ním a dětmi.

JAK TO PROBÍHÁ

Děti absolvují v průběhu pěti dnů celkem sedm stodvacetiminutových vyučovacích lekcí zaměřených na provedení základních lyžařských technik:

  • úvodní – rozcvičení a příprava na výuku, rozvoj koordinačních schopností a uvědomování si vlastního těla.
  • hlavní – osvojování lyžařských dovedností, zvládnutí základních oblouků a běžeckých technik, seznámení se základy první pomoci v kontextu horského prostředí.
  • závěrečná – hry a zhodnocení.

Další informace

Termíny kurzu

prosinec - březen

Zábavní program

Doplňkový program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.

Stravování

dopolední svačina
polední oběd
odpolední svačina
pitný režim po celý den

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.Místa konání
Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace