Patriotismus a spolupráce

Země je ze mě. Je to naše společný tělo. Tělo, který když přestane fungovat na jednom místě, poznáte to za chvíli jinde. Bylo by fajn, naučit se o něj starat a jeho jednotlivé části koordinovat. Součinnost nás totiž vždycky posouvala dopředu.

Kde se narodíš, si nevybíráš. My Češi ale rádi říkáme, že pocházíme odněkud ze středu tohohle těla. Patriotismus a vlastenectví je v tomhle kontextu umění přiznat si, že pocházím odněkud z okolí prdele a jsem na to tak nějak akorát hrdej. Každá část těla má svou úlohu a taky krásu a hlavně jedna bez druhý bejt nemůže (anebo může, ale to tělo je pak tak nějak hendikepovaný). Proč je teda zadnice jménem Česká republika pro někoho tak opomíjená? Není přece pravdou, že odsud nevzešlo nic dobrýho! Navíc podle posledních průzkumů je údajně někde uvnitř zadnice ukrytej klíč ke štěstí a spokojenosti. Možná jsme jako Češi takovej střevní mikrobiom světa. Bránit svou prdku, mít ji rád a starat se o ni, je určitě ok.. ale všeho s mírou! Všude ji vystavovat nebo s ní ještě v horším případě hlasitě prdět, je tak nějak spíš pro ostudu… pseudovlastenecký vlezdoprdelky prominou.

Zvědavost je naše další přirozenost. Prahistorickýmu obojživelníkovi, co se rozhodl vylézt a očíhnout pevninu, určitě říkali něco jako „kam bys chodil, vždyť tady ve vodě máš všechno!“ Columba pak o pár let později naštvaně tahali za rukáv se slovy „nepojedeš nikam, doma budeš!“ Chuť poznávat ale vždycky zvítězila. Dokonale poznat celé své tělo, tak jako poznat i jiné části Země se svými různými kulturami by mohlo být jedním z našich nejvíc nejfajnovějších cílů.

Co takhle prozkoumat a zároveň sladit krásy dvou zdánlivě zcela odlišných světů – středoevropské vesnice a prostředí západní Afriky?

Flashtones a děti

Flashtones je starším sourozencem ZŠ PRO DĚTI a partnerem ZŠ Výlety a kurzu ZŠ Enviro

Hrdinové z knihy Ostrov Socci už brzy na dětských Flashtónech!

Zavřít

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.