Ostrov Socci

Ostrov Socci - dětské ponožky s hrdiny

Kniha Ostrov Socci

Socci – kouzelný ostrov ve tvaru onuce (předchůdce ponožky), který vznikl tak, že ho všechny kouzelné bytosti světa společně odejmuly od poloostrova ve tvaru boty a odpluly s ním pryč od lidí. Výraz onuce /socci/ se poté začal používat v přeneseném významu jako něco opovrženíhodného, nepotřebného, něco na co by měli lidé nejlépe úplně zapomenout.

Anotace:

Dobrodružný pohádkový příběh o zápasu lásky s nenávistí a lhostejností.

Lidé žili v minulosti ve větší pospolitosti, blíže jeden druhému, v harmonii se Zemí i všemi jejími obyvateli – rostlinami, zvířaty a kouzelnými bytostmi. Sílící lidská chamtivost ovšem postupně zpřetrhala vzájemné vazby a kouzelné bytosti se rozhodly ze světa ovládaného lidmi utéct. Odňaly část pevniny – ostrov, onuci – Socci a odpluly pryč, mimo dosah lidstva.
V době, kdy nadvládu nad Zemí postupně získává zlověstný panovník Pepin, se svět kouzelných bytostí a lidí opět spojí. To, když na ostrově ztroskotá výletní loď a její osazenstvo se po nečekaných zážitcích na kouzelném ostrově a při následném návratu zpět domů stává hrdiny, a snad i zachránci celého světa. To se ale snad nikdy zcela nestane.

Hrdinové z knihy Ostrov Socci už brzy na dětských Flashtónech!

Zavřít

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.