Made in Czech

Vyrobeno v Česku s respektem k tradicím a otevřenou myslí

Dashiki oblečení Flashtones z kolekce Made in Czech

Oblečení dashiki Flashtones z kolekce Made in Czech propojuje český foklór oblékání s Africkým tradičním oblečením.

Nová kolekce Flashtonos Made in Czech Dashiki oblečení, ponožky, šátky, bižuterie od talentované designérky MgaA. Jana Valouchová

Nová kolekce
Kontaktujte nás

Dashiki oblečení z kolekce Made in Czech

Tradiční oděv dashiki Flashtones z kolekce Made in Czech propojuje český foklór oblékání s Africkým národním oblečením.
Kvalitní ponožky, šátky, bižuterie od talentované designérky MgaA. Janě Valouchové

Nová kolekce Flashtones

FLASHTONES MADE IN CZECH

Nová kolekce Flashtones Made in Czech odkazuje originálním a provokativním způsobem na rurální českou kulturu. Spojuje dva zdánlivě zcela odlišné světy – středoevropskou vesnici a prostředí západní Afriky. Svým pojetím si klade za cíl připomenout krásy tradičního staročeského folklóru, ale zároveň chce poukázat na pozitivní stránky obohacování jinými kulturními vlivy. Omar el Karib a Marcel Valouch z Flashtones si ke spolupráci vybrali talentovanou designérku MgA. Janu Valouchovou.

Základními inspiračními zdroji jsou dva vzory – modrotisk a cibulák. Elementy v obecném chápání veřejnosti tak typicky české, ale přitom vzniklé právě díky inspiraci pocházející z odlišného kontinentu, v tomto případě z Asie.

Nosným pilířem kolekce pracující s parafrází obou zmíněných vzorů je tzv. dashiki, barevný oděv sloužící k formálním i neformálním událostem v zemích zejména západní Afriky. Elegantní vyštíhlený ,,slim fit“ střih je dekorován drobným modrotiskovým kvítím nebo hravou obměnou cibulákového motivu. Zdobné prvky jsou aplikovány okolo typických dashikových „V“ výstřihů inovativně výšivkou, nikoliv tiskem. Oproti typickým africkým dashiki je patrný posun k umírněnějším tónům a oblečení tak celkově překvapí svou jednoduchostí a čistým designem.

Další produktovou řadu tvoří univerzální šátky, nebo chcete-li chitenge, které lze vázat africkým i evropským způsobem nebo je využít třeba jako designové ubrusy. Pro Flashtones typické ponožky se prodávají po jedné, v osobitých kartonových krabičkách. Kolekci dotváří drobná bižuterie, náramky, náhrdelníky a náušnice, vše v kombinaci porcelánových a minerálních korálků a komponentů z nerezové chirurgické oceli.

Jak už z mnohoznačného názvu kolekce „Made in Czech“ vyplývá, oblečení i doplňky jsou vyrobené v České republice. Při výběru materiálů je dbáno na ekologickou šetrnost a proto je část kolekce ušita z recyklované bavlny a část z organické biobavlny. Látky jsou certifikovány standardem Global Organic Textile Standard (GOTS), který při zpracování zakazuje použití toxických těžkých kovů, formaldehydu, aromatických rozpouštědel, GMO a jejich enzymů, ftalátů, PVC, karcinogenních AZO barviv a bělidel na bázi chlóru. Ochmýřená vlákna bavlny nejsou zničena postřiky a chemickými procesy, a díky tomu jsou látky hypoalergenní.

Lookbook vznikal ve spolupráci s Jiřím Strakou. Jednoduchost set-designu, podpořena použitím geometrických tvarů, má za úkol vyzdvihnout čistotu střihů. Precizní práce se světlem je pak decentním akcentem celého fotografického konceptu. Modely pro Flashtones Made in Czech Lookbook 2021 se stali: Richard el Karib, Yvonne Vácha Mané, David Bowles a Kateřina Hrušková.

Název Flashtones značí okázalé tóny. Tóny dělají hudební krásu svou barvitostí a rozmanitostí, tutéž krásu ovšem vytváří i u módy a designu. Tak co říkáte, odrbaný hit nebo osobitý song? Uniforma nebo Flashtones?

“Vyrobeno v Česku s respektem k tradicím a otevřenou myslí.“

Zavřít

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.