Ikona mobilni menu Ikona mobilni menu
Ikona menu

ŠKOLNÍ LYŽAŘSKÝ KURZ

ZŠ Lyžování je jedinečný koncept spojující lyžařský kurz, vzdělávací a zábavní program pro děti mladšího a staršího školního věku.

Spolu s několika kapacitami v oboru jsme vytvořili pětidenní kurz založený na osvědčených postupech výuky základů sjezdového a klasického lyžování, snowboardingu a netradičních zimních sportů. Klademe důraz na provedení základů těchto disciplín, stejně tak je pro nás ovšem důležitý přenos historických souvislostí v kontextu s environmentálním přesahem i bezpečným chováním člověka na horách. Děti učíme hravou formou pomocí pozitivní motivace a přirozené autority.

Nácvik dovedností probíhá na sjezdovkách, běžeckých stopách i jiných místech odpovídajících přísným kvalitativním, a hlavně bezpečnostním kritériím. Děti jsou rozřazeny do skupin vedených zkušenými instruktory. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (max. 10 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry mezi ním a dětmi.

JAK TO PROBÍHÁ

Děti absolvují v průběhu pěti dnů celkem sedm stodvacetiminutových vyučovacích lekcí zaměřených na provedení základních lyžařských technik:

  • úvodní – rozcvičení a příprava na výuku, rozvoj koordinačních schopností a uvědomování si vlastního těla.
  • hlavní – osvojování lyžařských dovedností, zvládnutí základních oblouků a běžeckých technik, seznámení se základy první pomoci v kontextu horského prostředí.
  • závěrečná – hry a zhodnocení.

Další informace

Termíny kurzu

prosinec - březen

Zábavní program

Doplňkový program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.

Stravování

dopolední svačina
polední oběd
odpolední svačina
pitný režim po celý den

Doprava

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.


Místa konání
Řekli o nás

Všechna hodnoceníŠipka
ZŠ NERUDOVA 9

Nejprve bych chtěla moc a moc poděkovat za vynikající plaveckou školu v přírodě, kterou jsme s Vaší agenturou absolvovali minulý týden v Hrdoňově. Byli jsme velice spokojeni, výuka i lektoři plavání jsou lidé na svém místě, děti dokázali motivovat i nadchnout a skvěle to s nimi uměli. Opravdu...

4. ZŠ Heuréka

Ráda bych Vám za děti i kolegy poděkovala za skvěle odvedenou práci, kterou vysoce ceníme. Vaši lektoři byli velmi profesionální v přístupu k dětem a zároveň otevřeni ke zpětné vazbě od učitelů, což je nevídané. Rádi s Vámi budeme spolupracovat i v dalších letech a předávat pozitivní reference...

ZŮSTAŇME V KONTAKTU

Přidejte se k nám! Zanechte nám svůj email a buďte první, kdo se dozví o našich nových akcích a nabídkách.

Váš e-mail

zustanme ilustrace