Flashtones v mokru

A zase ta evoluce, co jsme komu udělali? Byl by takovej problém šoupnout nám dva, tři, čtyři páry žaber, jednu ploutev a pár šupin? No nic, je to zase na nás. Ne, není to tak, že když nás hoděj do vody, začneme plavat. Ne, nepomůže odstrkovat nás od břehu násadou na koště nebo nám potápět palici pod vodu se slovy „jen ať se pořádně naloká, ať získá přirozenej respekt“.

Jediná naše výhoda oproti lachtanům je, že, když se moc nevyžerem, můžeme machrovat s vyrýsovanýma břišákama a surfařskym prknem na pláži v Portugalsku. Blbý je, když tam lachtan zabloudí a vyzve tě na surfařskej battle a ty se utopíš ještě dřív než přijde první vlna. Všechny roštěnky užasle pozorujou jeho kousky, zatímco ty dobubláváš někde deset metrů pod hladinou. Blbý.

Dovedeš si představit olympijskýho vítěze v kanoistice, který získal třikrát po sobě titul mistra světa a počtvrté už neobhájil, protože v cíli jednoho ze závodů převrhl loď a utonul? Zkrátka, když neumíš jezdit na kole, musíš chodit pěšky, ale s kánoí a plaváním tuhle logiku radši nepokoušet.

Ale teď vážně.. v Čechách se ročně utopí kolem dvou set lidí, což je na počet obyvatel jedno z největších čísel v Evropě. Čert vem, že je to často nějakým ožraleckym průšvihem při národním sportu sjíždění Vltavy. Těm průšvihům by šlo totiž často předejít i lepším zvládnutím základních plaveckých dovedností a principů sebezáchrany.

Bydlet na téhle planetě, která je tvořená ze dvou třetin vodou a neumět plavat fakt není ani trochu cool. Pro Vás, kteří spadnete do vody a podaří se vám vylézt máme dvě dobré zprávy. Zaprvé žijete a za druhé můžete se osušit. Župany Flashtones už brzy na našem eshopu.

Flashtones a děti

Flashtones je starším sourozencem ZŠ PRO DĚTI a partnerem kurzu ZŠ Plavání

Hrdinové z knihy Ostrov Socci už brzy na dětských Flashtónech!

Zavřít

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.